CVETNA NEDELJA, 10. april, 2022

OZNANILA

  • Danes bomo ob 14. uri v cerkvi molili križev pot vojne v Ukrajini.
  • V tem tednu imajo katehezo samo prvoobhajanci, ki imajo le še slab mesec časa do njihovega velikega praznika. Za vse ostale pa velja, da se otroci s starši udeležujejo obredov svetega tridnevja. Seveda tudi prvoobhajanci, ki bodo še posebej sodelovali prav na veliki četrtek.
  • V sredo ob 9. uri dopoldne bo v cerkvi postavljanje kulis za ječo, Gecemani in Božji grob. Dobrodošla pomoč, saj nekateri dosedanji sodelavci ne morejo več pomagati.
  • V sredo bo pogreb Ane Bonifer iz Drage. Od 10. ure bo v naši poslovilni vežici, ob 16.00 pa pogrebno slovo s sv. mašo v naši cerkvi. Nato po pogreb v Stični.
  • V sredo je še spovedni dan pred prazniki in bosta od 19. ure naprej na razpolago dva spovednika: g. župnik iz Šentvida in g. kaplan iz Grosuplja.
  • V petek bo poseben križev pot za mlade kot pohodniško duhovna dogodivščina. Birmanci in mladi že zjutraj ob 8. uri vabljeni pred stiški samostan, od koder bo vodila 20 km dolga pot. Preizkušeno dobra izkušnja.
  • Letos še ne bo raznosa blagoslovljenega ognja po domovih. Zaradi še prisotnega virusa ne bo prehajanja iz hiše v hišo. Blagoslov lahko opravite sami doma. Če pa vam kdo prinese ogenj, ta zagotovo ne bo izpred naše cerkve, zelo verjetno niti ne bo blagoslovljen. Dar, ki ga namenjate za blagoslovljeni ogenj lahko namenite za nov glavni oltar v naši cerkvi.
  • Na veliko soboto bo molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim v Božjem grobu po razporedu. Obredi velikega četrtka in petka bodo ob 19. uri, velikonočna vigilija bo ob 20. uri, ko se stemni. Prinesite svečke za slavje luči. Mašni namen na viugilijo bo tudi za Janeza Kocjančiča, ki smo ga v večnost pospremili minuli petek.
  • Slavje bomo nadaljevali v velikonočnem jutru s procesijo ob 7. uri in nato sv. mašo ter z drugo mašo velikonočnega praznika ob 10. uri, ko bo prepeval mladinski zbor.