Kateheze za odrasle in mladino

Zakaj kateheze?

·  Ker jih iz dneva v dan vse bolj potrebujemo, če hočemo v vse bolj brezbožnem svetu ohraniti živo in dejavno vero.

·  Ker ponujajo stalno priložnost za spreobračanje ob Božji besedi in zakramentih ob rednih tedenskih srečanjih.

·  Ker se v skupnosti različnih bratov in sester, ki iz katehez nastane, že uresničuje nova evangelizacija.

·  Ker uresničujejo premik težišča oznanjevanja od otrok k odraslim.

·  Ker so po svetu sadovi takih katehez po 50 letih navdušujoči:  mladim pomaga k odgovorni odločitvi za zakon in družino. Nastajajo družine s številnimi otroki. Iz teh družin pa prihaja tudi veliko duhovnih poklicev.

Za koga so kateheze?

Za mlade in odrasle, ki želijo na nov način slišati najpomembnejšo novico našega življenja. Starost, izobrazba, dosedanja bližina s Cerkvijo in druge razlike so nepomembne – Bog vsakemu daje priložnost.