Trikraljevska akcija – tudi letos so nas obiskali koledniki

Kot je v naši župniji že tradicionalno, so nas tudi letos obiskali koledniki oz. trije sveti kralji in sicer na Štefanov dan (26. decembra). Prinesli so veselo oznanilo in blagoslov v naše domove. Nekaj utrinkov (slike, video, vtisi) si lahko pogledate in preberete v nadaljevanju …

Nekaj misli kolednikov:

“Na letošnje koledovanje sem se pripravljala tako, da sem pred oznanjevanjem premišljevala o dogodkih, ki so se takrat dogajali. Trikraljevska akcija mi je bila v veliko veselje saj vem, da gre za dober namen.” Manca

“Veselo oznanilo, da se je rodil naš Odrešenik, smo z velikim navdušenjem oznanjevali ljudem po domovih. Kot pastirji v Betlehemu smo šli na pot in prepevali “Tam stoji pa hlevček”. Trudili smo se, da smo ljudem prinesli veselje, upanje in blagoslov, pri tem pa zbirali darove za misijonarje, da bodo lahko pomagali ljudem po svetu. Pri vsakem domu smo zmolili molitev za blagoslov družine. Starejši ljudje so nas še posebno pričakovali, pritekle so tudi solze veselja.
Kolednik sem rad, ker rad delam dobra dela in razveseljujem ljudi. Na pripravah za TKA smo brali evangelije, razmišljali in se veliko pogovarjali, tudi kako pravilno oznanjevati Jezusa, predvsem pa razmišljali, kaj zame osebno pomeni rojstvo Jezusa. Oznanjevanje Jezusa še kar odmeva v naših srcih. Je tudi priložnost za rast v veri. Naslednje leto bomo zopet z veseljem sodelovali pri TKA.” Andraž in Anja

“Najbolj mi v spominu ostajajo prav tisti srečni obrazi ljudi, ki so nas sprejeli in poslušali naše oznanilo. Tako smo bili kot pravi sveti trije kralji in pastirčki, ki so to veselo novico oznanjali naprej. Oznanjali pa so to kar so videli in slišali, mi pa imamo to možnost, da smo to spoznali in da lahko to ponesemo naprej. S tem pa oznanimo veselje in odrešenje tudi drugih, tudi tistim, ki Boga sploh še ne poznajo, tistim, ki hodijo po temni poti in še niso uvideli luči.” Pika

Še nekaj video utrinkov: