DAR ZA ŽUPNIJO

DAR ZA ŽUPNIJO

DAROVI ZA SV. MAŠE

IN DAROVI ZA CERKEV

DAR ZA SVETE MAŠE

Sam vsak dan mašujem po vaših namenih. Ker je sv. maša najprej in predvsem Kristusov dar, ni odvisna od telesne prisotnosti tistih, ki so za sv. mašo darovali. V tem času sem imel tako samo en klic, da smo že oznanjen mašni namen premaknili. Mašni dar je tudi duhovnikova dnevna plača. Hvala Bogu in vam, imamo, zlasti zaradi zadnjih pogrebov, kjer je bilo darovano več sv. maš, na zalogi še kar nekaj mašnih namenov. Če pa bi kdo želel, da se sveta daritev opravi ob izbranih dneh, naj to sporoči. Mašni nameni bodo tudi za naprej objavljeni. Mogoče pa se ob nekaterih bogoslužjih med tednom povežemo tudi preko facebook prenosa in boste pri maši lahko celo sodelovali z branjem in odgovori.

DAR ZA VZDRŽEVANJE ŽUPNIJE

Župnija s cerkvami in pastoralnimi prostori, vse je last vas, faranov, se vzdržuje izključno z vašimi darovi. Sedaj, ko se vrstijo nedelje brez vsakršnih prispevkov, ker ni bogoslužij z ljudmi, se župnijska blagajna seveda prazni. Samo trajnikov za plačilo komunale, elektro in komunikacije je za cca 500 € na mesec. Še enkrat se zahvaljujem nekaterim posameznikom, ki ste že prispevali svoj dar na TRR župnije. Ta je objavljen v vsaki številki Krmarja na zadnji strani: SI56 0204 1009 2279 688. Lahko pa svoj dar oddate tudi v nabiralnik pred kioskom v preddverju (rumeni nabiralnik, ki je dobro pričvrščen na polici) ali v poštni nabiralnik pred župniščem. Že v naprej Bog lonaj. Tudi na ta način se pokaže, kako smo povezani med seboj in kaj nam pomeni navzočnost Boga v njegovih namestnikih – duhovnikih.