Vabilo – Slomškovo bralno priznanje

Vabilo – Slomškovo bralno priznanje

Slomškovo bralno priznanje (SBP) je bralno gibanje otrok in tudi odraslih, čigar namen je spodbujanje branja literarno kakovostnih knjig z duhovno tematiko.

Bralna srečanja bodo potekala vsako prvo nedeljo v mesecu (razen decembra) ob 9. uri v terezijani v župniji Ivančna Gorica, in sicer med prvo in drugo sv.mašo, torej med 9. in 10. uro. Srečanje bo trajalo 1 uro.

V enem šolskem letu se srečamo 4-krat in vsakokrat z navdušenjem spoznavamo izjemne, resnične zgodbe. Na srečanjih tudi preberemo odlomek, ki koga še posebej nagovori in obogati z novimi spoznanji. Ugotovili smo, da nam knjige pomagajo pri naših življenjskih odločitvah in v težavah, nas bogatijo in notranje razsvetljujejo, zares nihče ne ostane prazen. To je zares vseživljenjsko učenje, tako na vedenjskem kot na čustvenem področju, ko se otrok vživlja v drugega, postaja empatičen, občutljiv do sočloveka in narave.

TERMINI SREČEVANJ ZA OTROKE:

  • 4. oktober (uvodno srečanje),
  • 8. november 2020*,
  • 10. januar,
  • 7. februar in
  • 7. marec 2021.

TERMINI SREČEVANJ ZA ODRASLE:

  • 15. november 2020,
  • 17. januar,
  • 14. februar,
  • 14. marec 2021.  

* Bralno srečanje za SBP, ki naj bi bilo v nedeljo, 8. novembra 2020, je prestavljeno. Takoj, ko bo možno, bomo srečanje izvedli. Spremljajte obvestilo na spletni strani naše župnije (pod zavihkom Slomškovo bralno priznanje), obvestilo bo tudi pri vhodu v cerkev sv. Jožefa in v Krmarju.

Lahko pokličete tudi na tel. št: 031 823 570.Vidimo, da pridno berete, kar nas zelo veseli. Knjigo s seznama za SBP lahko še vedno rezervirate na tel. št. knjižnice 01/ 7878-121.

Se kmalu vidimo!  Mentorice

Knjige si lahko izposodimo tudi v Knjižnici Ivančna Gorica, kjer je nasproti izposojevalnega pulta polica s knjigami za Slomškovo bralno priznanje.

Več informacij o SBP, terminih srečanj, nagradah, mentorjih in seznamu knjig preverite na spodnji povezavi.