Podelitev svetega pisma prvoobhajancem

Podelitev svetega pisma prvoobhajancem

Naši otroci se na prvo sveto obhajilo pripravljajo po programu Kateheze Dobrega pastirja. Že nekaj let delajo v atriju – v pripravljenem okolju za spoznavanje skrivnosti Jezusa. Tam se z materialom poglabljajo v Božjo besedo in bogoslužje.

Bodoči prvoobhajanci so preteklo nedeljo (11.10.2020) iz rok duhovnika prejeli Sveto pismo, v njem so zapisane besede Dobrega pastirja, ki kliče svoje po imenu. Ponovno so zaslišali svoje ime ANDRAŽ, ANŽE, DOMINIK, GREGOR, HANA, JAKOB, JERNEJ, JERNEJ, KIM, LARA, LUKAS, MAJ, NAL, ROK, TOBIJA, VID in ŽIGA. Sveto pismo so sprejeli z velikim veseljem in spoštovanjem, kot neprecenljiv dar, kar Božja beseda vsekakor je.

Ob branju Božje besede se bodo učili poslušati Njegov glas in postali z Njim bolj domači. Tako bo rastla njihova ljubezen do Njega, ko jim bo na dan svetega obhajila podarjen v kruhu in vinu.

Naj tudi mi s takim navdušenjem, odkrivamo Božjo besedo in Njegovo navzočnost v našem življenju.