NEDELJA SVETE TROJICE, 12. junij, 2022

NEDELJA SVETE TROJICE, 12. junij, 2022

OZNANILA

  • V tem tednu je osrednji dogodek četrtkov zapovedani praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Slovesno bogoslužje praznika bo ob 19. uri. Blagoslov z Najsvetejšim bo samo v cerkvi.
  • Romarji namreč, zaradi spremenjenega reda plovbe ladje, ravno na telovski praznik odhajamo na petdnevno popotovanje po svetih krajih. Poln avtobus romarjev nas je in bomo v četrtek maševali v Lancianu – Santuario Miracolo Eucaristico, kjer se je zgodil znameniti evharistični čudež. V duhu in molitvi bomo z vami tudi, ko bomo v največjem Marijinem svetišču v Italiji v Loretu, pa pri Patru Piju in pri sv. Miklavžu v Bariju in seveda v Medžugorju.
  • V soboto je samo poročna sv. maša ob 14. uri.
  • V soboto je tudi dekanijsko srečanje družin na Polici. Več preberite v Krmarju.
  • Poleg župnijskega lista je na razpolago tudi mini fotografska priloga iz slovesnosti zlate maše. V Krmarju ste naštete skupine in posamezniki, brez osebnih imen, ki ste pomagali, da je bilo slavje zares lepo in doživeto. Bog povrni vsem. Zlatomašnik si je vse to seveda zaslužil, a pokazali ste hvaležnost in spoštovanje tako do osebe Jožeta Kastelica, kot do duhovništva in vloge župnika med vami. Gospod Jože se nedeljskega praznika z veseljem spominja in se vsem prav lepo zahvaljuje za tako močno sporočilo ljubezni do njega in Cerkve.
  • Naslednjo nedeljo, 19. junija bo ponovitev zlate maše ob 10. uri v Stični.