JEZUSOVA SPREMENITEV NA GORI, 6. avgust, 2023

OZNANILA

  • Slovenski škofje so zapisali, da smo kristjani povabljeni, “da stopimo skupaj, se povežemo v solidarnosti, se konkretno zavzamemo za vse ranljive ter za vse, ki so v strahu zaradi fizičnih nevarnosti; predvsem pa spet obudimo vero in zaupanje v Božjo bližino in pomoč.” Zato škofje vabijo, da nabirko pri svetih mašah prihodnjo nedeljo, 13. avgusta 2023, namenimo za prizadete v neurjih. Zbrana sredstva se bodo izročila Slovenski karitas.
  • Letošnji oratorij bo v Ivančni Gorici potekal od 21. do 25. avgusta 2022. Osrednja oseba oratorija bo domišljijski lik HOBIT BILBO, ki ga je ustvaril pisatelj Tolkien (knjiga je za Svetim pismom na svetu najbolj razširjena. V zgodbi bomo tako spremljali preprostega dečka, kako najprej z odporom sprejme svojo poklicanost, nato pa se preko dotikov Božje previdnosti in svoje lastne vztrajnosti gradi v srčnosti in zraste v neslutenega junaka. Geslo letošnjega oratorija se tako glasi »STOPI NA POT«, na katero animatorji že sedaj vabijo prav vse otroke. Kdor se še ni, naj se prijavi čim prej. V času oratorija bo tudi vpis otrok k verouku.
https://katoliska-cerkev.si/izjava-slovenskih-skofov-ob-neurjih-ki-pustosijo-po-sloveniji