Gradimo prijateljstvo – miklavževanje za bolnike in invalide

Gradimo prijateljstvo – vsako leto organizira miklavževanje za bolnike in invalide.

“To je dogodek pri katerem radi sodelujemo vsi otroci. Poskušamo razveseliti bolnike in jim polepšati dan. Sama se jim z veseljem pridružim. Pri tem lahko uporabim vse svoje talente. Med samim miklavževanjem se tudi med seboj bolje spoznamo in se zabavamo.  Glavni razlog naj bi bil polepšati dan bolnikom in invalidom,  a največ prejmemo mi sami. Verjetno bi tako druženje bilo tudi nam všeč, če bi se znašli v taki situaciji. Njihov žar v očeh, veselje in hvaležnost s katerimi so nas zasuli, pa je plačilo, ki odmeva skozi vse leto. Tako smo resnično prejeli čisto pravo Miklavževo darilo.”   Manca Kocjančič

“Iz letošnjega miklavževanja sem prišla s polno lepimi vtisi. Prijetno mi je bilo ob misli, da smo otroci z igro razveselili bolnike. Prav tako mi je bilo toplo pri srcu, ko sem opazovala nasmejane obraze bolnikov med našo igro in prihodom sv. Miklavža. Bila sem tudi prijetno presenečena, ko sem opazila, da se odrasli sv. Miklavža razveselijo kot otroci. Res je bilo zelo lepo.” Ana Ivančič