CVETNA NEDELJA, 2. april, 2023

OZNANILA

  • Danes bo ob 14. uri v cerkvi križev pot.
  • V tem tednu imajo otroci katehezo v torek in sredo. Tudi prvoobhajanci, ki bodo še posebej sodelovali prav na veliki četrtek.
  • V sredo ob 9. uri dopoldne bo v cerkvi postavljanje kulis za ječo, Gecemani in Božji grob. Dobrodošla pomoč, saj nekateri dosedanji sodelavci ne morejo več pomagati.
  • V sredo je spovedni dan pred prazniki. Od 19. ure naprej bodo na razpolago trije spovedniki, po maši pa bom v kapeli spovedoval tudi sam.
  • V sredo je po maši tudi vaja za mešani pevski zbor.
  • V četrtek se začne sveto tridnevje. Če kdo more, dobrodošel tudi v ljubljansko stolnico ob 9. uri na krizmeno mašo. Pri nas imamo bogoslužje velikega četrtka ob 19. uri, takoj nato bo še polurna molitev z Jezusom na Oljski gori.
  • V petek bo poseben križev pot za mlade kot pohodniško duhovna dogodivščina. Birmanci in mladi že zjutraj ob 7. uri vabljeni pred stiški samostan, od koder bo vodila 20 km dolga pot, med katero bo tudi križev pot. Prijavite se župniku ali g. Marku Bitencu za dodatna navodila. Na sam veliki petek bo dopoldne obisk bolnih na domovih. Za tiste, ki prejemajo zakramente samo ob velikih praznikih, sporočite naslove. Ob 15. uri bo križev pot in ob 19. obredi velikega petka. Nato pa še bdenje v molitvi za vse, ob 21. uri pa za mlade.
  • Letos bo spet blagoslov in raznos ognja po domovih. Če ima kdo na zalogi gobe za žerjavico, naj sporoči, da se bodo raznašalci lahko dobro oskrbeli. Dar, ki ga namenjate za blagoslovljeni ogenj lahko namenite za nov glavni oltar v naši cerkvi.
  • Na veliko soboto bo molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim v Božjem grobu po razporedu. Čez dan bo tudi blagoslov jedil. Velikonočna vigilija bo ob 20. uri, ko se stemni. Prinesite svečke za slavje luči.
  • Slavje bomo nadaljevali v velikonočnem jutru s procesijo ob 7. uri in nato sv. mašo ter z drugo mašo velikonočnega praznika ob 10. uri.